• OGŁOSZENIA

• BIEGU SKRZATA!

4 czerwca – w niedzielę – na terenie Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej odbędzie się kolejna już edycja BIEGU SKRZATA!

Bieg Skrzata to impreza, która na stałe wpisała się już w kalendarz wydarzeń organizowanych przy okazji Dnia Dziecka. Cieszymy się, że już po raz trzynasty będziemy organizować tak dużą imprezę dla najmłodszych.

Bieg Skrzata adresowany jest dla wszystkich rodzin z dziećmi. Ponadto, przygotowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji i niespodzianek. Będzie jak zawsze wesoło, głośno i kolorowo! Udział w Biegu jest bezpłatny.

Oprócz lekkoatletycznej rywalizacji czekać będzie na naszych zawodników także mnóstwo innych atrakcji m.in.:– gry i zabawy językowe,– szaleństwo na dmuchańcach,– stanowisko z pleceniem kolorowych warkoczyków, malowaniem buziek czy wykonywaniem brokatowych tatuaży,– prezentacja sekcji sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu (lekkoatletyka, zapasy). Jak co roku gwarantujemy mnóstwo uśmiechu i moc niezapomnianych wrażeń!!!

• MIESIĄC MAJ- MIESIĄCEM EMOCJI

W ramach Ogólnopolskiego Programu „Bezpieczne przedszkole” w naszej placówce będzie realizowany cykl zajęć tematycznych pt. „W krainie uczuć”  dotyczący podstawowych emocji: radość, smutek, złość, strach.

Celem programu jest:

• stymulowanie rozwoju społeczno -emocjonalnego dzieci,

• kształtowania umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji,

• nabywanie umiejętności rozumienia siebie i innych

• TEATR - MOTYLKI I SŁONECZKA

MOTYLKI I SŁONECZKA

DNIA 02.06.2023 R (PIĄTEK) DZIECI Z GRUPY MOTYLKI I SŁONECZKA JADĄ NA WYCIECZKĘ DO TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA W BĘDZINIE NA PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT.„NIEDŹWIEDZISIO”

WYJAZD DZIECI Z PRZEDSZKOLA O GODZ. 9.20

POWRÓT OKOŁO GODZ.12.00

PROSIMY O UBRANIE DZIECI STOSOWNIE DO POGODY.

KOSZT UCZESTNICTWA DZIECKA W WYCIECZCE WYNOSI 36 ZŁ W TYM:

KOSZT BILETU DO TEATRU 21 ZŁ

KOSZT PRZEJAZU AUTKAREM 15 ZŁ

WPŁATY PROSZĘ KIEROWAĆ DO WYCHOWAWCÓW

Z GRUPY MOTYLKI I SŁONECZKA

• PASOWANIE

ZAJĄCZKI I BIEDRONKI

DNIA 19.05.2023 R (PIĄTEK) O GODZINIE 10.00

W HOLU PRZEDSZKOLNYM ODBĘDZIE SIĘ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA DLA DZIECI Z GRUPY ZAJĄCZKI I BIEDRONKI (DLA DZIECI, KTÓRE ZACZĘŁY EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023)

• TEATR - ZAJĄCZKI I BIEDRONKI

ZAJĄCZKI I BIEDRONKI

DNIA 23.05.2023 R(WTOREK) DZIECI Z GRUPY ZAJĄCZKI I BIEDRONKI JADĄ NA WYCIECZKĘ DO TEATRU DZIECI ZAGŁĘBIA W BĘDZINIE NA PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE PT.„TYMOTEUSZ I PSIUŃCIO”

WYJAZD DZIECI Z PRZEDSZKOLA O GODZ. 9.20

POWRÓT OKOŁO GODZ.12.00

PROSIMY O UBRANIE DZIECI STOSOWNIE DO POGODY.

KOSZT UCZESTNICTWA DZIECKA W WYCIECZCE WYNOSI 40 ZŁ W TYM:

KOSZT BILETU DO TEATRU 21 ZŁ

KOSZT PRZEJAZU AUTKAREM 19 ZŁ

WPŁATY PROSZĘ KIEROWAĆ DO WYCHOWAWCÓW

Z GRUPY ZAJACZKI I BIEDRONKI

• Dzień ZIEMI- 24.04.2023

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji w poniedziałek – 24.04.2023 w naszym przedszkolu odbędą się zajęcia dedykowane naszej planecie.

Światowy Dzień Ziemi promuje ekologię. Zachęca społeczeństwo do dbania o środowisko oraz uczy, że naszą planetę powinno się szanować.

W tym dniu prosimy aby, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono - na znak tego, że wszyscy chcą, aby nasza planeta była czysta, zielona i wesoła :)

• „Pokaz mody ekologicznej” - P11

Dnia 22.03.2023 w Przedszkolu nr 11 odbył się konkurs „Pokaz mody ekologicznej” organizowany dla dąbrowskich przedszkoli. Zadaniem uczestników było wykonanie „Ekostroju” z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu.

Celem tego nietypowego pokazu było  podnoszenie świadomości ekologicznej, propagowanie idei czystego środowiska, zwrócenie uwagi na konieczność segregacji odpadów oraz możliwości tworzenia niesamowitych rzeczy z odpadów.

Nasze przedszkole reprezentowała Franciszka W. z grupy Motylki.

Serdecznie gratulujemy !

• KINO HELIOS

W dniu 20.03.2023r (poniedziałek) na godzinę 9.45 dzieci z grup Motylki, Pszczółki i Stokrotki wychodzą do KINA HELIOS w Dąbrowie Górniczej.

Prosimy o ubiór dostosowany do warunków pogodowych.

Wychowawczynie grup.

• Mikołaj w Naszym Przedszkolu

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołaj w Naszym Przedszkolu.

Usiądź z nami Mikołaju,

Pewnie się zmęczyłeś.

Żeby nas odwiedzić dzisiaj,

Szmat drogi przebyłeś.